Do świetlicy szkolnej  zapisanych jest w tym roku szkolnym ponad 140 uczniów. Panie dwoją się i troją , aby zapewnić wszystkim dzieciom opiekę i ciekawe zajęcia. Są więc zajęcia plastyczne, zabawy ortograficzne i teatrzyk świetlicowy.

Ciepły wrzesień spędzaliśmy na powietrzu na szkolnym patio. W październiku zaprosiliśmy na zajęcia muzyczne z gitarą i ukulele. Uczniowie czytali „Przygody Gangu Słodziaków” , zbierali naklejki  i uczestniczyli w zajęciach związanych ze Słodziakami. Wykonali też prace plastyczne i literacki na konkurs sieci „Biedronki” na temat „Dalsze przygody Gangu Słodziakow”.Były też prace plastyczne o jesieni i „Bezpiecznie w drodze do szkoły”.

W listopadzie teatrzyk świetlicowy przygotował przedstawienie dotyczące zdrowego odżywiania pt. „O królewnach grymaśnicach, które obejrzeli uczniowie klas I-III oraz rodziny uczniów biorących udział w przedstawieniu. Odbyły się także andrzejkowe wróżby z humorem. Każdy chciał, by nasze wróżki miały dla niego dobrą radę.

W grudniu w mikołajki odwiedził świetlicę Mikołaj i przyniósł nam dwa worki zabawek. Dzieci  przygotowały też jasełka i wieczór kolędowy dla rodziców, podczas którego podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.

• Image5
  • Image8