Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego - „Książki na jesienne dni”

w klasie II C

W klasie IIc przeprowadzony został projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Tematem projektu były „Książki na jesienne dni”.

W ciągu miesiąca odbyło się szereg zajęć kształtujących zainteresowania czytelnicze dzieci. Odbyły się zajęcia biblioteczne, na których uczniowie poznali nowości w księgozbiorze szkolnym. Następnie na zajęciach czytane były fragmenty niektórych książek rozwijające umiejętność czytania ze zrozumieniem i zachęcające do dalszego czytania. Uczniowie poznawali bohaterów opowiadań, ćwiczyli technikę głośnego czytania, wykonali zakładki do książek. Na koniec wykonali plakaty zachęcające do przeczytania swojej ulubionej książki.

• Photo1
  • Photo2