2.06. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu recytatorskiego klas IV – VI. Uczestniczyli w nim wszyscy chętni uczniowie starszych klas. Przygotowali oni recytację wybranych wcześniej utworów polskich poetów. Ogółem wystąpiło 40 osób. Zaprezentowali oni swoje talenty w auli szkolnej w świetle reflektorów, na tle barwnej oprawy scenicznej. Występy oceniała komisja. Wzięto pod uwagę pamięciowe opanowanie wierszy, poprawną dykcję oraz interpretację i wyrazistość wypowiedzi. Po zakończeniu występów nie zabrakło chętnych do deklamacji, którzy wystąpili poza konkursem. Uczennice z klasy VI a zaprezentowały wcześniej przygotowane limeryki. Następnie talentem aktorskim i krasomówczym popisał się Jakub Bukłaha.

Wyniki konkursu:

I miejsce  klasy VI- Jakub Bukłaha z klasy VI a

I miejsce – klasy V – Agata Brańska z klasy V b

I miejsce – klasy IV – Weronika Kraśnicka z klasy IV b

Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy VI a – Katarzyna Majtas, Krzysztof Pruszyński, Gabriela Wardzińska i Kacper Wrzesiński, a także Aleksandra Zołotar z klasy IV b oraz Marek Siemieniuk z klasy IV c.

Zwycięzcom gratulujemy.

• img_0025