„Po to jest biblioteka, po to ma się książki w domu,

by móc w każdej chwili odnowić zapomniany sen.”

(Patrick Suskind)

W maju tradycyjnie obchodzimy święto książki, znane jako Dni Oświaty, Książki i Prasy. 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego też dnia rozpoczyna się Tydzień Bibliotek. Od 1996 roku 23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Książki i Praw Autorskich. Dzień ten wiąże się z katalońskim obyczajem. Każdy mieszkaniec Katalonii w dniu świętego Jerzego – patrona tego regionu – obdarowywał swoich bliskich książkami i różami.

Dnia 9.05.2016 roku klasa IVA przygotowała apel z okazji Międzynarodowego dnia Bibliotek i Bibliotekarzy. Uczniowie przygotowali przedstawienie „Szanujcie książki dzieciaki” w którym to przedstawieniu brali udział uczniowie i postaci z bajek (Krasnoludek, Pinokio, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Kopciuszek). Następnie w ciekawy sposób przedstawili wiadomości dotyczące encyklopedii, albumów malarstwa, słowników ortograficznych, atlasów. Całość zwieńczyły informacje i ciekawostki o książkach np. najmniejsza i największa książka świata, pachnąca książka, najczęściej czytana itd. Klasa zaśpiewała piosenkę  „Krainie książek”. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z uroczystości oraz galerii zdjęć.

• dsc_0021
  • dsc_0014