22. 04.2016 uczniowie klasy II D i VI B wraz z opiekunami wzięli udział w V Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku w Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie obejrzeli stoiska ok 70 wystawców prezentujących różnorodną ofertę wydawniczą.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o swojej pracy i życiu prywatnym. Pisarz z pochodzenia jest białostoczaninem, co podkreślił opowiadając o swoim dzieciństwie i młodości. Przeczytał fragmenty jednej ze swoich najnowszych książek i odegrał scenkę  z uczennicą kl IV Szkoły Podstawowej nr 45. Spotkanie autorskie urozmaiciła inscenizacja na podstawie książki „Kuba i Buba w gąszczu słów” przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku.

Jednym z punktów programu imprezy  było podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego „Czytanie jest the best” zorganizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział Białystok i Fundację Sąsiedzi.

Trzy uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia i nagrody:

Monika Mierzwińska  - kl VI B – II miejsce w kategorii szkół podstawowych – kl IV – VI

Emilia Mironiuk -  kl VI B – wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych – kl IV – VI

Gabrysia Marczuk – kl III B – wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych – kl I – III