22 stycznia 2015 r. w szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z pisarką. Julita Krysztopa autorka książki „Jak dojść do władzy nad cukrem?” jest naszą absolwentką. Obecnie uczy się w III klasie gimnazjum muzycznego. Na spotkaniu z uczniami klas IV - VI zdradziła, że pisanie jest jednym ze sposobów wyrażania siebie i dzielenia się z innymi swoimi pomysłami.

Julita to pogodna i pełna weny twórczej nastolatka, która w książce zaraża czytelników radością życia. Powieść obfituje w bardzo ciekawe i intrygujące, a przy tym zabawne historie. Czytelnik z zapartym tchem śledzi losy głównej bohaterki - Bezy, która uczy się w szkole artystycznej i pewnego dnia znajduje tajemniczą księgę sprzed lat. Jak nam zdradziła Julita, pomoc przy korekcie i sprawach związanych z wydaniem książki, okazali rodzice. Powieść wygrała konkurs na „Najlepsza książka na zimę 2014”. W planach wydawniczych jest już kolejna pasjonująca opowieść dla młodzieży.

• dsc_1121
  • dsc_1118