VI B  „Czytam – polecam”

W roku szkolnym 2019/2020 klasa VI B wzięła udział w projekcie czytelniczym, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz zachęcanie do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród dzieci i młodzieży.

W ramach projektu podejmowane były różnorodne działania.

Klasa podjęła się tematu „Czytam – polecam” i zrealizowała go na lekcjach z wychowawcą. Podczas tych lekcji każdy uczeń miał swoją ulubioną książkę i czytał jej najciekawsze fragmenty, następnie opowiadał dlaczego dana książka tak go zaciekawiła i dlaczego warto ją przeczytać. Celem tego działania było zachęcenie uczniów do słuchania i czytania książek. Dzięki temu każdy uczeń poszerzał wiedzę na temat przekazu informacji i utrwalał czytanie ze zrozumieniem.

Uczniowie mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami uzupełniając karty pracy, na których mogli ocenić swoją ulubioną książkę, zilustrować swoje wrażenia, opisać problematykę utworu, akcję, wątki oraz wady i zalety książki.  W tym zadaniu uczniowie utrwalali wyszukiwanie informacji z tekstu.

Projekt okazał się ciekawą formą, dzięki której której można spotkać się z książką poprzez różnorodne działania zachęcające  do czytania.

wychowawca klasy – Piotr Szulc

• Photo3