Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami kolejne wyzwanie - tym razem EGZAMIN ÓSMOKLASISTY.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam łatwych pytań, koncentracji, cierpliwości i SUKCESU!!!

Wasz Team:

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i wszyscy pracownicy SP 21

Dnia 29.05. klasy  IV uczestniczyły w wycieczce, która miała za zadanie przybliżyć im nasz region.

Pierwszym miejscem, które uczniowie odwiedzili, było Kurowo – siedziba Narwiańskiego Parku Narodowego. Tu dzieci zwiedziły Muzeum Przyrodnicze z wystawą prezentującą naturalne walory doliny Narwi. Uczestnicy obejrzeli eksponaty przedstawiające ptaki, ssaki, owady oraz żeremie bobrowe. Następnie odbyli  spacer ścieżką edukacyjną „ Kładka wśród bagien”, podczas którego zapoznali się ze specyfiką roślinności nadnarwiańskiej i koryta rzecznego Narwi.

Uczniowie dowiedzieli się też, jakie zwierzęta zamieszkują to środowisko. Poza tym wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „ Drzewa w lesie i w parku”, podczas których uczyli się rozpoznawania gatunków roślin – drzew i krzewów rosnących na tym terenie.

Kolejnym etapem wycieczki był pobyt w gospodarstwie agroturystycznym – Przysiółek Szlachecki- Pacowa Chata. Tu uczestnicy zapoznali się ze strojem szlachcica i szlachcianki, obejrzeli eksponaty muzealne z dawnych lat – narzędzia pracy, wyroby rękodzieła ludowego, monety. Mieli też okazję dowiedzieć się, czy ich nazwisko  pochodzi z rodu szlacheckiego.

Przede wszystkim jednak czwartoklasiści świetnie się bawili. Wzięli udział w wielu zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu- wśród nich można wymienić pojedynki, strzelanie z łuku, rzut podkową, gry zespołowe, przygotowanie krótkiego spektaklu teatralnego. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i dawnych pracach gospodarskich, takich jak pranie bielizny, wypiek podpłomyków na starym piecu u muzeum historycznym, co niektórym szczególnie się spodobało.

Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

• p5291112
  • p5291121