Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami kolejne wyzwanie - tym razem EGZAMIN ÓSMOKLASISTY.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam łatwych pytań, koncentracji, cierpliwości i SUKCESU!!!

Wasz Team:

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i wszyscy pracownicy SP 21

Ślubuję uroczyście!

W dniu 23 października 2012 r. uczniowie klas I a, I b, I c złożyli uroczyste ślubowanie, zostali pasowani i stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczystość ślubowania prowadziła pani Małgorzata Wojdakowska, która powitała gorąco wszystkich uczniów, ich rodziców, panią dyrektor Joannę Chilmon, panią wicedyrektor Barbarę Buraczewską oraz zaproszonych gości.

Pani dyrektor skierowała ciepłe słowa do pierwszoklasisów, życzyła im samych dobrych dni w szkole, wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Gratulacje złożyli również przewodnicząca Rady Rodziców - pani Hanna Adamska i przedstawiciel Związku Piłsudczyków - pan Piotr Siwicki, który życzył uczniom, by byli takimi wielkimi patriotami, jak Patron Szkoły, Marszałek Józef Piłsudski.

Dobrym słowem podtrzymali na duchu nowych uczniów ich starsi koledzy twierdząc, że szkoła wcale nie jest straszna. Zachęcali ich do nauki i czytania książek.

Pierwszaki pomyślnie przeszły swój pierwszy egzamin. Wszystkie doskonale wiedziały, jakie są nasze barwy narodowe i co to znaczy być Polakiem. Pięknie zaśpiewały o swojej szkole:

Szkoła, szkoła, nasza szkoła.

Choć niewielka, lecz wesoła,

choć nauki będzie sporo,

wszystko do nas się uśmiecha.

Pierwsza klasa - tak to MY!

Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie przy sztandarze szkoły i zostali pasowani przez panią dyrektor wielkim ołówkiem.

Z wielkim przejęciem wypowiedzieli słowa ślubowania:

Ślubuję uroczyście!

Będę starał się być dobrym i uczciwym.

Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.

Będę szanował swoich nauczycieli i rodziców.

Będę uczył sie tego, co piękne.

Będę kochał swoją Ojczyznę"

Na zakończenie przedstawiciel rodziców - pan Andrzej Krasowski, podziękował wychowawczyniom: pani Marii Bieładze, pani Halinie Wencel i pani Małgorzacie Wojdakowskiej za przygotowanie uczniów do tej wspaniałej uroczystości, a dzieciom życzył, by ta szkoła zapadła im w pamięć na całe życie, tak jak jemu - byłemu absolwentowi.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie otrzymali dyplomy, zrobili pamiątkowe zdjęcia i udali się na słodki poczęstunek do swoich sal.